PolskiEnglish

Producent

Masz pytania? zadzwoń lub napisz

22 844 01 71 lub 508 31 03 93

uclin@op.pl Formularz kontaktowy
Informacje o produkcie
Alarm wybudzeniowy SUCHA NOCKA

Alarm wybudzeniowy SUCHA NOCKA

Nowość: alarm wybudzeniowy, który budzi dźwiękiem i wibracją!

Alarm wybudzeniowy SUCHA NOCKA, to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 942/EEC dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Ministra Zdrowia RP.

Alarm wybudzeniowy SUCHA NOCKA pomocny jest w terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży, u których lekarz nie stwierdził wady ani choroby układu moczowego.

Alarm wybudzeniowy SUCHA NOCKA dzięki regularnemu stosowaniu co noc przez conajmniej 12 tygodni ma za zadanie nauczyć dziecko budzić się w chwili osiągnięcia maksymalnej pojemności czynościowej przez pęcherz moczowy. W pierwszych nocy będzie potrzebna pomoc ze strony rodziców w dobudzeniu dziecka, zwłaszcza tych dzieci, u których zaobserwowano skłonność do zapadania w mocny sen. Alarm zakłada się na ramię (jak pokazano na schemacie), czujnik zaś przypina się po zewnętrznej stronie bielizny w miejscu ujścia cewki moczowej. W chwili pojawienia się pierwszych kropli moczu na majtkach - alarm uruchomi sygnał dźwiękowy oraz wibracje na ramieniu celem obudzenia dziecka na wizytę w toalecie. Stosunkowo głośny sygnał dźwiękowy oraz wibracje stanowią odpowiednio mocny czynnik wybudzający. Dlatego alarm SUCHA NOCKA w szczególności nadaje się do użytku u dzieci, u których zaobserwowano głęboki sen i trudności z dobudzeniem. Przyjemna estetyka alarmu sprawia, iż spodoba się on zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Urządzenie wyłącza się po odpięciu czujnika z majtek. Czujnik należy opłukać wodą, osuszyć i ponownie przypiąć do bielizny i ułożyć się do snu. 

Alarm SUCHA NOCKA należy stosować nieprzerwanie co noc przez 12 tygodni. Jeśli dziecko uzyska 14 kolejno następujących po sobie nocy suchych, oznacza to, że alarm można stopniowo wycofać. W przypadku, gdy po 12 tygodniach nie będzie efektów w postaci suchych nocy, należy skonsutlować z lekarzem wdrożenie innej lub dodatkowej formy leczenia.

W skład zestawu wchodzi alarm SUCHA NOCKA wraz z czujnkiem, 2 x baterie CR2025, Instrukcja Obsługi w jęż poslkim oraz opakowanie. Produkt posiada znak CE. 

 

DANE TECHNICZNE:

Waga: 15 g

Wymiary: średnica 4,5 cm

Zasilanie: 2 x  bateria pastylkowa CR2025

Długość kabelka: 125 cm

Gwarancja na alarm: 6 miesięcy

Gwarancja na czujnik: 6 miesięcy

Kalendarz Sukcesów:

Do każdego alarmu załączamy bezpłatnie kalendarz sukcesów, w którym można wpisywać dowolne znaki oznaczające mokrą i suchą noc. Zestaw naklejek w postaci uśmiechniętych buziek oraz sympatycznych kroplek, którymi dziecko będzie własnoręcznie zaznaczać efekt uzyskany danej nocy - można dokupić za jedyne 10 zł w dziale "Akcesoria do alarmów".

Kalendarz należy prowadzić nieprzerwanie przez 12 tygodni od chwili rozpoczęcia terapii alarmem wybudzeniowym. Uzyskanie przez dziecko 14 kolejno następujących po sobie nocy suchych stanowi sukces i podstawę do stopniowego wycofywania alarmu z użycia. Kalendarz wraz z naklejkami jest dla dziecka wysoce motywującym i wspierającym czynnikiem w przebiegu terapii a rodzicom  i lekarzowi prowadzącemu ułatwia śledzenie postępów i przebiegu procesu leczenia moczenia nocnego.Oprogramowanie KQS.store | Projekt i realizacja: AWESO

© uClin.pl Moczenie Nocne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.